Instytut Sztuki PAN (IS PAN) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do podmiotowej strony Biuletynu Informacji Publicznej.
Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego dostępny jest pod tym linkiem - stan na dzień 01.01.2021 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu wyłączeń wymienionych poniżej:
Treści niedostępne cyfrowo
- Staramy się nie publikować skanów – zamieszczamy dokumenty z warstwą tekstową. Jednak niektóre pliki nie mają odpowiedniego formatowania oraz struktury, która ułatwia przeglądanie ich zawartości. Pracujemy nad tym, aby wszystkie treści były docelowo poprawnie przygotowane.
- Nie wszystkie teksty są napisane prostym językiem. W miarę potrzeb wyjaśniamy pojęcia i procedury.
Treści niedostępne cyfrowo ze względu na wyłączenia
- Mapy – są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności cyfrowej.
- Treści archiwalne (niewykorzystywane do realizacji bieżących zadań) – są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności cyfrowej.
- Pliki wytworzone przez podmioty inne niż IS PAN (przekazane do publikacji w formie papierowej lub skanów) – nie są dostępne z uwagi na brak dostępu do danych źródłowych.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk (IS PAN).
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Dodatkowe informacje oraz spis skrótów klawiaturowych
Strona została przygotowana tak, aby mógł z niej wygodnie korzystać każdy, niezależnie od używanego urządzenia, systemu operacyjnego czy przeglądarki.
Po stronie można się poruszać za pomocą myszki lub klawiatury. Klawisz TAB przesuwa kursor do poszczególnych elementów nawigacji. Kombinacja SHIFT+TAB cofa kursor na poprzednią pozycję. Po wciśnięciu klawisza ENTER przejdziesz do wybranej treści. Używaj strzałek "w górę" i "w dół", aby przewijać stronę.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o informację pod adres administracja@ispan.pl tel. +48 22 5048 212 lub +48 22 5048 250.
- Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
- Wniosek o udostępnienie udostepnienie informacji niedostępnej oraz skargi na brak zapewnienia dostępności można składać na adres admnistracja@ispan.pl.
- Instytut Sztuki PAN w Warszawie będzie zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
- Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, Instytut Sztuki PAN niezwłocznie poinformuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy odpowiedz będzie możliwa, przy czym, w termin nie dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia żądaniem.
- Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, Instytut Sztuki PAN zaproponuje alternatywny sposób dostępu do informacji.
- W przypadku kontaktu osoby ze szczególnymi potrzebami Administracja Instytutu Sztuki PAN zapewnia dostęp alternatywny w budynku przy ul. Długiej 26, 28 oraz Bibliotece zlokalizowanej na pl. Krasińskich 1A po uprzedzeniu kontaktu poprzez:
kontakt telefoniczny (wskazany powyżej), złożenie pisemnego wniosku, który możesz pobrać TU
W przypadku, gdy odmówimy realizacji żądania zapewnienia dostępności (lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji), możesz złożyć skargę do Dyrektora IS PAN. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości możesz także złożyć wniosek do: Rzecznika Praw Obywatelskich.
Jak dojechać do IS PAN:
Dostępność architektoniczna
Instytut Sztuki PAN zajmuje trzy lokalizacje znajdujące się w Warszawie przy ul. Długiej 26 (pałacyk Marii z Lubomirskich Radziwiłłowej), Długiej 28 (dawna kamienica Lasockich) i Placu Krasińskich 1a (zachodnie skrzydło dawnego gmachu Ceł Koronnych). Budynki Instytutu mają charakter zabytkowy (znajdują się pod ochroną Urzędu Konserwatorskiego) i w związku z tym ich dostępność architektoniczna jest ograniczona. Nigdy nie stanowiły jednolitego kompleksu; siedziba Radziwiłłowej, wcześniej Paców, była dworem, a następnie niewielkim magnackim pałacykiem. Okazały dom "Na Lasockiem" miał formę klasycystycznego przyulicznego pałacu, przystosowanego do roli kamienicy dochodowej. Komora Ceł Koronnych stanowiła natomiast od początku gmach użyteczności publicznej.